MEMBERS OF MANAGEMENT

Sr.No. Name of Members Designation
1 Mr. Pradeep Karnavat Chairman

Teaching & Non-Teaching Staff

Sr.No. Name of Members Designation
1 Ms. Nisha Padmanaban Principal
2 Ms. Supriya Sudhir Muliya Assistant Teacher
3 Ms. Dipashri Deore Assistant Teacher
4 Ms. Meenu Gupta Assistant Teacher
5 Ms. Dipti Das Assistant Teacher
6 Ms. Shubhangi Hule Assistant Teacher
7 Mr. Niketan Bhalerao Art & Craft Teacher
8 Ms. Jayshree Bhure German Teacher
9 Ms. Nilima Patil Assistant Teacher
10 Ms. Saylee Shinde Physical Educator
11 Ms. Amrutha Reddy Computer teacher
12 Ms. Jayshree Shende Librarian
13 Ms. Santosh Rudrawal Music Teacher
14 Ms. Sangita Kaule Academic Coordinator
15 Ms. Chandni Asudani PRT
16 Ms. Dnyaneshwari Wadghule PRT

BOARD OF MEMBERS OF SCHOOL

Sr.No. Name of Members Designation
1 Mr. Pradeep Karnavat Chairman

EXECUTIVE COMMITTEE Of PTA

Sr.No. Name of Members Designation
1 Mr. Pradeep Karnavat Chairperson
2 Ms. Nisha Padmanaban Principal
3 Ms. Dipashri Deore Teacher Representative
4 Ms. Chandni Asudani Teacher Representative

POCSO COMMITTEE

Sr.No. Name of Members Designation
1 Ms. Sangita Kaule TGT
2 Ms. Dipashri Deore TGT

SEXUAL HARASSMENT COMMITTEE

Sr.No. Name of Members Designation
1 Ms. Dipti Das PRT
2 Ms. Saylee Shinde PE

SPORTS COMMITTEE

Sr.No. Name of Members Designation
1 Ms . Saylee Shinde PE

CULTURAL EVENT COMMITTEE

Sr.No. Name of Members Designation
1 Ms. Sangita Kaule Academic Coordinator

GRIEVANCE COMMITTEE (TEACHERS)

Sr.No. Name of Members Designation
1 Ms. Dipashri Deore TGT
2 Ms. Saylee Shinde PE

GRIEVANCE COMMITTEE (STUDENTS)

Sr.No. Name of Members Designation
1 Ms. Dipti Das TGT
2 Ms. Shubhangi Hule TGT
3 Ms. Meenu Gupta PRT

MAGAZINE COMMITTEE

Sr.No. Name of Members Designation
1 Ms. Supriya Muliya PRT
2 Ms. Meenu Gupta PRT
3 Ms. Amrutha Reddy TGT
4 Ms. Nilima Patil TGT

DISCIPLINE COMMITTEE

Sr.No. Name of Members Designation
1 Ms. Dipti Das TGT
2 Ms. Saylee Shinde P.E.T
3 Ms. Aarti Deshpande PRT
x

Quick Enquiry

Enquiry